Funkcjonalne szafy żaluzjowe do Twojego biura

17 Lipiec

Większość firm i instytucji musi przechowywać dużą ilość dokumentów, które związane są z prowadzoną przez nie działalnością. Często bywa to kłopotliwe. Obszerne akta i segregatory zajmują bardzo dużo miejsca i wyglądają nieestetycznie. W takiej sytuacji możesz wykorzystać szafy żaluzjowe, które nie tylko są funkcjonalne, ale i gustowne. Taki mebel znajdziesz w sklepie Melmet (https://melmet.eu) w wielu rozmiarach, dlatego bez problemu dopasujesz go do dowolnego pomieszczenia.

Zalety szaf żaluzjowych

Wykonane są z solidnej blachy, która zapewnia dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Posiadają również międzynarodowe atesty gwarantujące możliwość wieloletniego użytkowania. Na tle innych metalowych szaf, wersja żaluzjowa wyróżnia się niewielkim rozmiarem w porównaniu do swojej pojemności. To wszystko zaleta specjalnej konstrukcji drzwi chowanych do korpusu, które nie wymagają powierzchni funkcyjnej przy otwieraniu. Dzięki temu mebel możesz ustawić w dowolnym miejscu – nawet w niedalekiej odległości od innych przedmiotów. W środku znajdują się solidne półki – w różnej liczbie w zależności od modelu. Mogą one wytrzymać bardzo duże obciążenie. Szafy żaluzjowe doskonale sprawdzają się do przechowywania ciężkich dokumentów, które dla zwykłego regału byłyby zbyt dużym obciążeniem. Szafa jest dodatkowo bardzo estetyczna, a jej korpus malowany jest proszkowo na dowolny kolor wybrany przez klienta.

 

Wszechstronne zastosowanie

Szafy żaluzjowe możesz wykorzystać wszędzie tam, gdzie niezbędne jest przechowywanie dużej ilości papierowych dokumentów. Przede wszystkim polecany jest do:
  • sekretariatów szkolnych,
  • kancelarii prawniczych,
  • archiwów,
  • a także biur.

W zależności od potrzeb i dostępnego miejsca możesz wykorzystać szafy żaluzjowe w różnych rozmiarach. Jeśli dysponujesz niewielkim pomieszczeniem, polecamy wysoki model o zmniejszonej grubości, który sprawdzi się nawet w ciasnym biurze. Jeśli ilość nagromadzonych dokumentów jest bardzo duża, najlepiej sięgnąć po bardziej rozłożysty wariant  – nadający się także do wąskich archiwów. Na uwagę zasługuje też niska szafa żaluzjowa typu 120-5, w której da się wykorzystać również blat. Dodatkowa przestrzeń może Ci posłużyć np. do ułożenia kwiatów doniczkowych, które dodatkowo ożywią wnętrze.

Dowolna aranżacja

Pojemna szafa żaluzjowa może być też estetycznym dodatkiem do Twojego biura. Wystarczy dobrać kolor korpusu do aranżacji. Zamawiając produkt, możesz wybierać spośród dziesiątków barw o różnym odcieniu. Dlatego mebel może być wykorzystany zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i tych urządzonych w stylu klasycznym, czy nawet loftowym. Jeśli nie wiesz, jaki kolor będzie pasować do pomieszczenia, to model podstawowy – utrzymany w stonowanych barwach, z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę. Szafy żaluzjowe są malowane proszkowo, dlatego możesz być pewny, że farba utrzyma się na ich powierzchni przez dłuższy czas. Nie musisz się martwić, że kolorowa powłoka odpadnie wskutek uderzenia np. krzesłem na kółkach, tworząc nieestetyczny ślad.

Zapraszamy do zakupów!