21 sierpień

Systemy regałów na opony przeznaczone są do magazynowania ogumienia o różnych rodzajach i średnicach. Materiał i konstrukcja takich rozwiązań warsztatowych powinna być odpowiednio dopasowana, by utrzymać ciężar przechowywanych kół, zapewnić łatwy dostęp do nich i maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Sprawdź, czym wyróżniają się regały na opony oraz jakie są ich rodzaje.

Dlaczego warto kupić regał na opony?

Problem z przechowywaniem opon występuje nie tylko w warsztatach samochodowych lub magazynach. To także kłopot dla osób, które posiadają liczne zestawy kół w swoim prywatnym garażu.

Praktyczne rozwiązania takie jak regały magazynowe i stojaki na koła zapewnią porządek i oszczędność miejsca w Twoim warsztacie. Dzięki nim uzyskasz łatwy dostęp do letnich oraz zimowych opon samochodowych, motocyklowych bądź do innych maszyn i uporządkujesz swoją przestrzeń. Regały są wykonywane tak, by utrzymywały ciężar przechowywanych artykułów. Na rynku dostępny jest szeroki wybór rozwiązań, dzięki czemu z pewnością znajdziesz produkt o odpowiednich wymiarach.

Rodzaje regałów i stojaków na opony

Poszukując idealnego regału na opony, zwróć uwagę na liczbę półek, materiał, wymiary oraz nośność. Konstrukcja mebli magazynowych najczęściej wykonana jest z wytrzymałej blachy stalowej i stali galwanizowanej. To sprawia, że pojedyncze półki mogą utrzymać łączy ciężar wynoszący nawet ok. 350 kg. Dużą zaletą regałów metalowych jest to, że można je ze sobą zestawiać w różnych konfiguracjach i łączyć poszczególne moduły. Dzięki temu można dopasować rozmiary systemu przechowywania do liczby elementów.

Stojaki na opony o wzmocnionej wytrzymałości umożliwiają przechowywanie ogumienia do samochodów ciężarowych. Na jednej półce tego typu regału możesz umieścić koła o wadze ok. 600 kg. Specjalne przęsła nośne dodatkowo stabilizują moduły.

Podsumowanie

Przechowywanie opon wymaga specjalnych rozwiązań. W ofercie sklepu Melmet znajdziesz produkty przeznaczone do utrzymania porządku w warsztacie lub magazynie, niezależnie od rozmiarów składowanych artykułów. Stojaki na koła i regały metalowe zadowolą każdego wielbiciela funkcjonalnego wyposażenia pomieszczeń.