Szafy strażackie – sprzęt, na którym nie warto oszczędzać

17 Wrzesień

Zawód strażaka to profesja, która od lat cieszy się wręcz niebywałym poziomem zaufania społecznego. Wiąże się nie tylko z gaszeniem pożarów, interwencjami w przypadku zdarzeń drogowych, ale też cierpliwym usuwaniem szkód po nawałnicach i klęskach żywiołowych. Niezależnie od pory dnia i nocy, strażacy służą innym, często narażając własne życie. Nic zatem dziwnego, że wśród obywateli panuje powszechne przekonanie co do tego, że powinni być dobrze opłacaną grupą zawodową. Należy jednak pamiętać, że obok uposażeń i godziwych warunków pracy, równie ważne jest profesjonalne wyposażenie.

Dla strażaka ekwipunek to podstawa

Odpowiadając więc na potrzeby tej jakże obciążonej odpowiedzialnością za ludzkie życie grupy zawodowej, zaprojektowaliśmy i stworzyliśmy specjalną linię szaf strażackich. Liczyła się dla nas przede wszystkim trwałość i ergonomia codziennego użytkowania. Mamy nadzieję, że produkty te ułatwią pracę niejednego zastępu straży pożarnej – zarówno profesjonalnej, jak i ochotniczej. Ich głównym zastosowaniem jest możliwość swobodnego przechowywania odzieży strażackiej, która potrzebuje odpowiednio dużo miejsca.

Techniczna specyfikacja produktów z tej serii prezentuje się następująco:

 • zabezpieczenie przed korozją poprzez wykorzystanie farby proszkowej (kolorystyka wg palety RAL),
 • grubość blachy od 0,7 mm,
 • szafy strażackie jedno-, dwu- i wielostanowiskowe,
 • uchwyt do hełmu zamontowany na wieńcu górnym (w sprzedaży jest dostępna również opcja bez uchwytu),
 • ryglowanie drzwi w jednym punkcie,
 • skrytki zabezpieczone zamkiem cylindrycznym,
 • zawieszki oraz drążek na ubrania w każdej komorze,
 • cokół o wysokości 100 mm,
 • otwory odprowadzające wodę, znajdujące się w podłodze,
 • gładka faktura, umożliwiająca łatwe utrzymanie powierzchni szafek w czystości,
 • wersja standardowa szaf strażackich jest dostępna w kolorze czerwonym.
Pełen asortyment naszych szaf strażackich znajdziesz w naszym sklepie.

Jakość to nie koszt, lecz inwestycja

Zarówno na etapie projektowania, testowania, jak i produkcji, dołożyliśmy wszelkich starań, aby każdy z wariantów naszych szaf strażackich cechował się

funkcjonalnością i trwałością. Osoby, które w zasadzie każdego dnia mogą narażać swoje życie dla ratowania innych, zasługują na sprzęt doskonałej jakości. Sprawdzaliśmy, porównywaliśmy, aż wreszcie udało nam się stworzyć produkt, gdzie nie mamy najmniejszych obaw co do solidności. Trafiając do naszego sklepu internetowego, spotkał się bardzo pozytywnym odbiorem. Mamy nadzieję, że będzie służył wielu strażakom przez długie lata!

Polecamy także inne serie z naszego sklepu internetowego:

W razie jakichkolwiek pytań odnośnie do specyfikacji konkretnego produktu lub całej serii szaf serdecznie zapraszamy do kontaktu!